QR Kod Oluşturucu

Qr Kod oluşturmak için metin, telefon numarası vs. içerikleri kutucuğa yazarak hızlı ve süresiz Barkod oluştur.

Qr Kod oluşturmak için metin, telefon numarası vs. içerikleri kutucuğa yazarak hızlı ve süresiz Barkod oluştur.

QR kod üreticisi, kendi QR kodlarınızı, etiketlerinizi ve rozetlerinizi kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir QR kod üreticisidir. Farklı renklerde özel kod boyutları oluşturun, grafik veya metin ekleyin ve bunları markanız için hazır hale getiren bu uygulama, mükemmel fırsatları sizlerle buluşturmaktadır. Tam da bu noktada QR kod uygulamasının geniş kapsamlı bir kullanım özelliğine sahip olduğunu rahatlıkla ifade etmek mümkün olmaktadır.

QR Kod Nedir?

Hızlı Yanıt kodu veya QR kodu, iki boyutlu bir barkoddur. Özel QR barkod okuyucuları ve kameralı telefonlar tarafından okunabilen bu özel uygulama; çeşitli pazarlama, izleme ve diğer veri yakalama uygulamalarında kullanılmaktadır. QR kodu ayrıca hızlı yanıt kodu olarak da adlandırılmaktadır. Bu iki boyutlu bir barkoddur. QR Kodu 7.089 karaktere kadar veri depolayabilmektedir. Bir QR Kodu genellikle geleneksel barkodlardan daha fazla bilgi içermektedir. Bu kod doğrudan ilişkili ürünün web sitesine veya medyasına bağlanabilmektedir.

QR Kod Ne İşe Yarar?

QR kod hızlı yanıt sistemini bir kısaltması olarak tanımlanmaktadır. QR kodları bir cep telefonu tarafından okuyarak, pek çok farklı veriye pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şayet geçici bir medya cihazından veri almayı isterseniz QR kodları mükemmel fırsatları sizlere sunacaktır. Bunun için bir QR kodu oluşturulmuş olması ve akıllı bir telefona sahip olmanız bile yeterli olacaktır.

Yeni nesil teknolojiyi içeriğinde barındıran QR kodlar, eğitimden sağlığa, restoranlardan diğer akıllı uygulamalara dair bilgi vermektedir. Mesela bir restorana gittiğiniz zaman QR kodla menüyü görebilir ve siparişinizi verebilirsiniz. Yine QR kodlarını kullanarak bir derse ait soruları çözerken, soru çözümünü dahi görebilirsiniz. Burada QR kodlarının yayıncılıktan oyun sektörüne varıncaya kadar geniş kapsamlı bir alanda kullanıldıklarını rahatlıkla ifade edebiliriz.

QR Kod Neden Önemlidir?

Quick Response Code'un sözcüklerinin kısaltması olan QR kodu, kameralı telefonlar ve diğer cihazlar kullanılarak taranabilen 2 boyutlu bir barkoddur. Genellikle dergilerde, afişlerde ve reklamlarda bulunan bu tür kodlar geniş kapsamlı bir şekilde kullanılmaktadır. Envanter takibinden yeni bir kişi oluşturmaya kadar tüm büyük iş ve kişisel kullanım durumları için QR kodları üretilmektedir. Bundan dolayıdır ki bu tarz kodların kullanım alanının oldukça geniş olduğunu rahatlıkla ifade etmek de mümkün olmaktadır. Burada QR kod üreticileri geniş kapsamlı bir hizmetin merkezinde yer alır.

QR Kod Üreticisi Hangi Fırsatları Sunar?

QR kod üreticisi ile ücretsiz QR Kodu oluşturabilirsiniz! QR kod üreticimiz, belirli bir URL için bir QR kodu üretecektir. Bunu, iletişim bilgilerinizi, reklam bilgilerinizi veya diğer bazı faydalı bilgileri müşterilerinizle paylaşmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. QR kod üreticisi sayesinde QR kodunuzu saniyeler içinde, istediğiniz yerde ve istediğiniz zaman oluşturabilirsiniz! Böylece hızlı bir şekilde QR kod üreterek, tam da talebinize uygun bir şekilde QR kodu oluşturabilirsiniz.

Cookies!

Size web sitemizde en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bundan memnun olduğunuzu varsayacağız.